Debaty Budowlane

Forum – Debata o najważniejszych dla budownictwa problemach

Rok 2016 powinien przynieść wiele zmian. Takie są zapowiedzi i takie są oczekiwania. A przecież od połowy lat 90. kolejne rządy próbują zracjonalizować otoczenie regulacyjne budownictwa. Bez efektu. Administracja musi wreszcie zrozumieć, że środowisko nie może być traktowane jak kwiatek do kożucha, ponieważ bez współtworzenia regulacji znowu wyjdzie jak zawsze.

To, czy tym razem się wreszcie uda, zależy bowiem nie tylko od rządu i parlamentarzystów, ale także od środowiska budowlanego – od jego zdolności wyjścia ponad wąskie, często partykularne interesy, od wzajemnego zrozumienia, że ani władza, ani środowisko budowlane nie ma monopolu na wiedzę, na rację. Ale jeśli środowisko ma być pełnoprawnym i wartościowym partnerem rządu, to musimy przedstawić nasze spójne propozycje.

Dlatego otwieramy forum dyskusyjne z czterema kluczowymi tematami. Zapraszamy do przedstawiania propozycji, uwag, w niczym nie ograniczając zabierających głos (rejestracja jest dobrowolna), ale podkreślając, że kluczowe będą propozycje rozwiązań systemowych. Bo efektem tej debaty powinny być założenia odpowiednich ustaw. Dyskutujmy i proponujmy, inaczej nie miejmy pretensji, że jest i nadal będzie źle.

Na Państwa głos i propozycje czekamy na poniższym Forum. Jednak jeśli ktoś z Państwa dysponuje obszerniejszym opracowaniem i chciałby się nim podzielić, prosimy o przesłanie plików na adres: debata@dlabudownictwa.pl. Wszystkie otrzymane materiały zostaną umieszczone w zakładce „Materiały dodatkowe do debat”

Oto tematy debat: